Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Kļūsti par zinošu KNAB palīgu

27. Februāris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sniedz iespēju ikvienam iedzīvotājam kļūt par tiesiskas valsts veidotāju un kļūt par brīvprātīgo novērotāju valsts un pašvaldību administratīvo resursu izmantošanā priekšvēlēšanu aģitācijai.

Šim mērķim KNAB  ir ieviesis elektroniskā pasta adresi brivpratigais@knab.gov.lv, kur aicināts reģistrēties ikviens brīvprātīgais, kas vēlas sekot līdzi partiju Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas periodam, lai nodrošinātu partiju finanšu atklātību un likumību.

Papildus tam ir iespēja arī pieteikties telefoniski: 67356147.

KNAB īpaši vēlas uzrunāt Latvijas reģionu iedzīvotājus, kur dažkārt norit ļoti aktīva priekšvēlēšanu aģitācija.

Ikviens interesents ir aicināts aizpildīt mājas lapā atrodamo anketu un kļūt par aktīvu Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa līdzdalībnieku. Jāatzīmē, ka šāda iespēja iedzīvotājiem tieši līdzdarboties ar KNAB tiek sniegta pirmo reizi.

Aizpildītās anketas lūgums sūtīt uz elektronisko pasta adresi brivpratigais@knab.gov.lv līdz š.g. 7.martam. KNAB garantē iesniegto personu datu drošību un konfidencialitāti.

KNAB plāno pēc iesūtīto anketu apkopošanas sadarbībā ar pašvaldībām organizēt brīvprātīgajiem bezmaksas informatīvi izglītojošos seminārus visos Latvijas reģionos, lai vairotu izpratni par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem, arī saistībā ar administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai. Turklāt katrs semināra dalībnieks saņems rakstisku apliecinājumu par informatīvā kursa noklausīšanos.

Visa informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumiem un partiju finanšu normām atrodama KNAB mājas lapā, sadaļā „Partiju finanses”.