Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsācis kriminālprocesu pret Ieslodzījuma vietas pārvaldes inspektoru par kukuļdošanu

7. Jūnijs, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011.gada maijā uzsācis kriminālprocesu par Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) amatpersonas prettiesiskajām darbībām saistībā ar kukuļdošanu.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka IeVP drošības daļas vecākais inspektors, būdams valsts amatpersona, piedāvāja 200 latu kukuli Jelgavas cietuma amatpersonai par labvēlīga lēmuma pieņemšanu kāda apcietinātā interesēs. Izmeklēšanā konstatēts, ka IeVP amatpersona nodeva 160 latus Jelgavas cietuma amatpersonai, lai tā cietuma administratīvās komisijas sēdē atbalstītu lēmumu par kāda notiesātā pirmstermiņa atbrīvošanu no cietuma.

Sadarbojoties ar Jelgavas cietuma administrāciju un Ieslodzījuma vietu pārvaldi, KNAB veica nepieciešamās operatīvās un procesuālās darbības, lai atklātu kukuļdošanas faktu un iegūtu pierādījumus.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs Ieslodzījuma vietu pārvaldes drošības daļas vecāko inspektoru atzinis par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 323.panta otrās daļas par kukuļdošanu, ko izdarījusi valsts amatpersona.

Aizdomās turētajam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – policijas uzraudzība, aizliegums izbraukt no valsts un tuvoties noteiktām personām, kā arī aizliegums pildīt amata pienākumus Ieslodzījuma vietu pārvaldē un tās struktūrvienībās.

______________________

323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.