Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ar NVO pārstāvjiem aktīvi diskutē par paveikto pretkorupcijas jomā

5. Jūnijs, 2013.

5.jūnijā notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriskās konsultatīvās padomes (SKP) sēde, kurā KNAB priekšnieks informēja par paveikto iepriekšējā gadā, ieskicēja nākotnes plānus un kopā ar NVO pārstāvjiem pārrunāja aktualitātes pretkorupcijas programmā nākamajam plānošanas periodam.

SKP sēdes laikā J.Streļčenoks ne tikai atskatījās uz KNAB paveikto iepriekšējā gadā, bet arī iepazīstināja ar turpmāk plānotajiem KNAB darbības virzieniem politisko partiju finansēšanas kontrolē, kā arī korupcijas novēršanā un apkarošanā. Sākot ar 2013.gadu ir plānots pilnveidot politisko partiju aģitācijas uzraudzības un pārskatu sistēmu, tiesisko regulējumu dažādās jomās, izglītošanas sistēmu un komunikāciju ar sabiedrību, kā arī plānots apjomīgās krimināllietas virzīt uz kriminālvajāšanu un izveidot KNAB Analītisko dienestu. „Ņemot vērā KNAB paveikto pēdējos gados, KNAB virzās pareizā virzienā. Mums ir daudz ideju un jau iesāktu iniciatīvu, kas tiek realizētas un īstenotas dzīvē, ” uzskata J.Streļčenoks.

Vairāki NVO pārstāvji aktualizēja jautājumus gan par SKP sēžu biežumu un KNAB darbinieku novērtējumu 2012.gadā, gan teica atzinīgus vārdus par KNAB darbinieku ieguldīto darbu saistībā ar Latvijas iespējamo dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), profesionālo lietišķumu publiskajā telpā un pozitīvajiem darbības rezultātiem iepriekšējā gadā.

KNAB priekšnieks un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece īsi uzklausīja NVO pārstāvju priekšlikumus par Korupcijas novēršanas un apkarošanas programmu nākamajam plānošanas periodam (2014.-2018.gadam). D. Kurpniece sēdē aicināja NVO pārstāvjus sniegt ieteikumus pretkorupcijas politikai nākamajam plānošanas periodam: „Aicinu sniegt priekšlikumus, kā panākt, lai korupcijas novēršana notiek pēc pašu institūciju iniciatīvas, nevis ir KNAB no ārpuses uztiepts pienākums”.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks klātesošos iepazīstināja ar jauno SKP dalībnieku „Veselības aprūpes darba devēju asociāciju”.

KNAB SKP izveidota 2004.gadā ar mērķi nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā.