Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības 21 personu

5. Aprīlis, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis 2010.gada decembrī uzsāktā kriminālprocesa materiālus Balvu rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 21 personu par kukuļošanu saistībā ar mēģinājumu pretlikumīgi iegūt autovadītāja apliecību.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka kāda persona bija uzkūdījusi vairākas citas personas kukuļdošanai un starpniecībai kukuļošanā, radot priekšstatu, ka tā saņemto naudu kā kukuli nodos kādai Ceļu satiksmes drošības direkcijas amatpersonai.

Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka šī persona faktiski piesavinājusies kukuļiem paredzēto naudu 2 800 latu apmērā vairāk nekā no desmit cilvēkiem, kuri, izmantojot vēl arī citu personu starpniecību, bija devuši kukuļus, lai iegūtu tiesības vadīt transportlīdzekļus, apejot normatīvajos aktos noteikto kārtību. KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka kukuļdevēju vidū ir trīs valsts amatpersonas.

Kriminālprocesā konstatēts, ka kukuļi tika nodoti laika posmā no 2009.gada beigām līdz 2010.gada septembrim nolūkā pretlikumīgi iegūt autovadītāja apliecību vai jaunu kategoriju jau esošajā autovadītāja apliecībā vai atgūt sakarā ar administratīvā pārkāpuma vai noziedzīga nodarījuma izdarīšanu atņemtu autovadītāja apliecību. Atsevišķos gadījumos viena kukuļa apmērs bija sasniedzis pat 800 latu.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības 21 personu:

  • 15 personas – par kukuļdošanas mēģinājumu, no tām četras par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un vienu arī par atkārtotu starpniecību kukuļošanā;
  • piecas personas – par starpniecību kukuļošanā, no tām vienu par atkārtotu starpniecību;
  • vienu personu – par kukuļu piesavināšanos un kūdīšanu uz kukuļdošanas mēģinājumu un starpniecību kukuļošanā.