Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB konstatē viltotus izglītības dokumentus deviņiem cietuma darbiniekiem

15. Decembris, 2004.

Turpinot par viltotu dokumentu realizēšanu ierosinātās krimināllietas ietvaros iegūtās informācijas pārbaudi, KNAB konstatējis, ka deviņi Matīsa cietuma darbinieki savā darba vietā iesnieguši viltotus vidējās izglītības dokumentus.

Pārbaudot izglītības dokumentu autentiskumu, KNAB saņēma apliecinājumu, ka Matīsa cietuma darbinieki attiecīgajās mācību iestādēs nav mācījušies un viņu izglītību apliecinošie dokumenti nav reģistrēti.

KNAB uzskata, ka Matīsa cietuma darbinieku rīcībā ir saskatāmas Krimināllikuma 275.panta pirmajā daļā[1] paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmes - viltota dokumenta izmantošana, tāpēc veiktās pārbaudes materiāli ir nosūtīti prokuratūrai, lai noteiktu institūciju izmeklēšanas turpināšanai.

2004.gada oktobrī KNAB nosūtīja Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai par viltotu valsts iestāžu dokumentu realizēšanu ierosināto krimināllietu pret trīs personām, no kurām divas bija Matīsa cietuma darbinieki. Aizdomās turamās personas ilgstošā laika periodā realizēja viltotus mācību iestāžu vidējo izglītību apliecinošus dokumentus un viltotas valsts valodas prasmes apliecības.


[1] 275.pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana

(1) Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.