Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Starptautiskās pretkorupcijas dienas ietvaros pasniegs balvas labāko plakātu un karikatūru autoriem

5. Decembris, 2006.

Atzīmējot Starptautisko pretkorupcijas dienu, piektdien, 8.decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apbalvos pirmo reizi rīkotā bērnu un jauniešu plakātu/karikatūru konkursa labāko darbu autorus. Konkursa devīze - "Vieglai naudai smagas sekas ...".

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs pateicas visiem konkursa dalībniekiem par lielo atsaucību - pretkorupcijas tēmai veltītajam plakātu un karikatūru konkursam iesniegti vairāk nekā 150 darbu. Lielu paldies par atbalstu A.Loskutovs izsaka arī skolotājiem un vecākiem, kas palīdzēja bērniem attīstīt izpratni par korupcijas jautājumiem. Apzinoties, cik sarežģīti ir vizuāli attēlot korupcijas negatīvās sekas, daudzi iesniegtie darbi pārsteidza ar oriģinalitāti un domas dziļumu, atzīst KNAB priekšnieks.

Šāds konkurss tika rīkots pirmo reizi un tā mērķis ir ne tikai sniegt jauniešiem iespēju ar radošiem līdzekļiem paust savu attieksmi pret korupcijas ļaunumu, bet arī aizdomāties par tās izraisītajām sekām gan likumpārkāpējam, viņa ģimenes locekļiem, gan sabiedrībai kopumā.

KNAB rīkotajā konkursā tika aicināti piedalīties bērni un jaunieši divās vecuma grupās: no 12 līdz 16 gadiem un no 17 līdz 21 gadam. Viņu iesniegtie darbi ir vērtēti divās kategorijās - "labākā karikatūra" un "labākais plakāts". Vērtēšanā piedalījās mākslinieks Jāzeps Pīgoznis, KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Valts Kalniņš un KNAB darbinieki.

Apbalvošanas ceremonijas ietvaros tiks pasniegti arī Ministru prezidenta Aigara Kalvīša pateicības raksti, kā arī īpaša KNAB darbinieku simpātiju balva.

Balvu pasniegšanas ceremonijā aicināti piedalīties preses un mediju aģentūru pārstāvji.

Svinīgā balvu pasniegšana notiks 8.decembrī, plkst. 11:00 Rīgas Juridiskās augstskolas galerijā (Alberta ielā 13). Tajā piedalīsies KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs, priekšnieka vietniece korupcijas apkarošanas jautājumos Juta Strīķe un priekšnieka vietnieks korupcijas novēršanas jautājumos Alvis Vilks, kā arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.