Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsāk politisko partiju iesniegto deklarāciju pārbaudes

5. Novembris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir saņēmis politisko partiju un to apvienību, kuras piedalījās 12. Saeimas vēlēšanās, vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Līdz ar to KNAB uzsāk iesniegto datu pārbaudi.

Saskaņā ar „Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (Likums) noteikto 30 dienu laikā pēc Saeimas vēlēšanām partijām ir jāiesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Tajās ir jānorāda visi ieņēmumi un izdevumi, kas saistīti ar Saeimas vēlēšanu kampaņu, tai skaitā arī izdevumi, kuri šim nolūkam ir bijuši partiju apvienību izveidojušajām partijām un atsevišķu deputātu kandidātu individuāli veiktajām priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņām.

Konstatējot nepilnības deklarācijās, KNAB norāda partijai uz pieļautajām kļūdām un lūdz iesniegt precizējumu.

Pārbaudot partiju iesniegtās deklarācijas, tiek ņemti vērā sekojoši kritēriji: kļūdaini un neprecīzi aizpildītas deklarācijas, informācijas neatbilstība deklarācijā norādītajam, pieļauto pārkāpumu biežums un citi kritēriji.

Ievērojot iepriekš minētos kritērijus, tiek atlasīta pārbaudāmo partiju secība. Tiek pārbaudītas visu partiju iesniegtās deklarācijas, to atbilstība grāmatvedības pirmdokumentiem. KNAB pārbaudes gaitā, konstatējot Likuma noteikumu neievērošanu, ir tiesīgs administratīvi sodīt partiju.

No 13 partijām un to apvienībām, kuras piedalījās 12. Saeimas vēlēšanās, vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju nav iesniegusi partija „Vienoti Latvijai”.