Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ievēro politiskās neitralitātes principu

30. Septembris, 2010.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumu, KNAB pilda konkrētas funkcijas korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī politisko organizāciju (partiju) un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildes kontrolē. Priekšvēlēšanu periodā KNAB kā parasti kā prioritāro jomu ir noteicis politisko organizāciju (partiju) priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu un finansēšanas likumu prasību izpildes kontroli un sabiedrības informēšanu par atklātajiem noteikumu pārkāpumiem, kā arī par veiktajiem pasākumiem to novēršanai.

Tāpēc, atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļu pausto informāciju par KNAB vēlmi „izvairīties no informācijas nonākšanas atklātībā pirms sestdien gaidāmajām vēlēšanām”, KNAB informē, ka šāds apgalvojums parāda mediju tendenci iesaistīt KNAB politiskās diskusijās un apšaubīt KNAB politisko neitralitāti.

„Biroja darbinieki ik dienu veic nozīmīgu un apjomīgu izmeklēšanas darbu, vāc pierādījumus aizdomās turēto personu saukšanai pie atbildības, bet, tomēr, ar nožēlu jāatzīst, ka atsevišķu žurnālistu publiski paustie minējumi parāda tendenci sabiedrībai radīt nepareizu priekšstatu par KNAB darbības principiem,” pauž KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis.

Pamatojoties uz KNAB īstenoto Sabiedrisko attiecību stratēģiju, Biroja sagatavotā informācija plašsaziņas līdzekļiem tiek sniegta, nodrošinot žurnālistu vienlīdzīgas tiesības ziņu saņemšanā, kā arī ņemot vērā šīs informācijas publiskošanas derīgumu un nolūku ar likumu noteikto funkciju izpildē.

Ņemot vērā to, ka daļēja, bieži vien pāragri izplatīta informācija par KNAB veiktajām darbībām mēdz izraisīt kritiskas diskusijas un biroja darbības tiesiskuma apšaubīšanu, KNAB patur tiesības noteikt informācijas izplatīšanas termiņus un apjomu.