Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsācis kriminālprocesu saistībā ar iespējamu Olaines pašvaldības amatpersonas kukuļošanu

1. Jūlijs, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šā gada jūnijā uzsācis kriminālprocesu saistībā ar iespējamām Olaines pašvaldības amatpersonas prettiesiskām darbībām, t.i. prettiesiska labuma pieņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka Olaines pašvaldības amatpersona, lai nodrošinātu labvēlīgu lēmumu pieņemšanu un pasūtījumu nodrošināšanu no pašvaldības puses attiecībā pret vienu no būvniecības uzņēmumiem, laika posmā no 2013. gada maija līdz šī gada jūnijam, pieņēmis vairākkārtīgi kukuļus 5% apmērā no pasūtījuma summas.

Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai šobrīd KNAB izmeklētājs par aizdomās turētajiem atzītu kopumā trīs personas – vienu Olaines pašvaldības amatpersonu par kukuļņemšanu (Krimināllikuma (KL) 320. panta otrā daļa) un divus uzņēmuma darbiniekus par kukuļdošanu personu grupā (KL 323. panta otrā daļa).

Visiem aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd sīkāka informācija netiek sniegta.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

320.pants. Kukuļņemšana

(2) Par kukuļa vai tā piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku pirms kādas likumīgas vai nelikumīgas darbības izdarīšanas vai neizdarīšanas kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai,  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

323.pants. Kukuļdošana

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.