Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rīko diskusiju par partiju finansēšanas kontroli

9. Jūnijs, 2006.

Pirmdien, 12. jūnijā, plkst. 9:00 Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs rīko ziņojuma prezentāciju un diskusiju par politisko partiju finansēšanas kontroles jautājumiem.

Ziņojumu par partiju finansēšanas jautājumiem un "valsts sagrābšanas" aspektiem sniegs PHARE projekta "Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja institucionālās un profesionālās kapacitātes pilnveidošana" eksperts no Lielbritānijas Maikls Pinto - Dušinskis (Michael Pinto - Duschinsky).

M. Pinto - Dušinskis ir viens no vadošajiem vēlēšanu sistēmu un politisko partiju finansēšanas ekspertiem pasaulē, daudzu grāmatu un publikāciju autors, starptautiskās organizācijas IFEC (International Foundation for Election Systems) valdes loceklis.

Savā ziņojumā viņš analizē biežāk sastopamās problēmas attiecībā uz partiju finansēšanu, izvērtē citu valstu pieredzi priekšvēlēšanu tēriņu kontrolē, kā arī sniedz vērtējumu tiesiskajam regulējumam partiju finansēšanas jomā Latvijā un priekšlikumus tā pilnveidošanai.

Diskusijā aicināti piedalīties Saeimas deputāti, mediju pārstāvji, nevalstiskās organizācijas un neatkarīgie pētnieki.

Diskusija notiks 12. jūnijā, no plkst. 9:00 Rīgas Juridiskās augstskolas Valenberga ēkas W54/55 telpā (5.stāvā), Alberta ielā 13 (ieeja no Strēlnieku ielas).

Ar Eiropas Savienības atbalstu