Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB atkārtoti norāda uz korupcijas risku jaunajā Publisko iepirkumu likumprojektā

15. Februāris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jau vairākkārtīgi sniedzis Saeimā savus priekšlikumus jaunajam Publisko iepirkumu likumprojektam, norādot, ka vairākas tajā ietvertās normas rada paaugstinātu administratīvās korupcijas risku.

Diemžēl KNAB iesniegtie priekšlikumi nav ņemti vērā un nav virzīti izskatīšanai Saeimas atbildīgajā komisijā.

KNAB norāda, ka arī vairāki jauni likumprojekta 3.lasījumam iesniegtie priekšlikumi neveicina korupcijas riska mazināšanos. Piemēram, Saeimas atbildīgās komisijas 14.februāra sēdē atbalstītais priekšlikums, kas paredz pasūtītājam tiesības slēgt līgumus ar nākamajiem pretendentiem gadījumā, ja uzvarējušais pretendents tomēr atsakās slēgt līgumu. Tādējādi būtiski tiek paaugstināts korupcijas risks publiskajos iepirkumos.

KNAB uzskata, ka likumprojektā noteiktā līgumcenas robeža - 10 000 latu (pašreizējo 1 000 latu vietā), kas nosaka šī likumprojekta piemērošanas nepieciešamību, ir pārāk augsta. Lai novērstu valsts un pašvaldības finanšu līdzekļu izšķērdēšanas un korupcijas risku, būtu nepieciešams noteikt kārtību, kādā pasūtītājs veic iepirkumus arī līdz 10 000 latiem.

KNAB aicina Saeimas atbildīgo komisiju un visus deputātus rūpīgi izvērtēt visus iespējamos korupcijas riskus jaunajā Publisko iepirkumu likumprojektā.