Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis divas RGPP Ceļu policijas amatpersonas par kukuļņemšanu

19. Janvāris, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 2007.gada 18.janvārī aizdomās par kukuļņemšanu aizturējuši divas Valsts policijas Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) amatpersonas - Ceļu policijas nodaļas priekšnieku un viņa vietnieku.

KNAB izmeklētāji uzsākuši divus atsevišķus kriminālprocesus par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kukuļošanu.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka RGPP Ceļu policijas nodaļas priekšnieks noziedzīgos nodarījumus veicis vairākkārtīgi.[1]

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka abas amatpersonas kukuļus pieņēmušas saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, proti, par pārkāpējam labvēlīga lēmuma pieņemšanu administratīvo pārkāpumu lietās.

Abas aizturētās personas ievietotas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Izmeklēšanas interesēs patlaban sīkāka informācija netiks sniegta.[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.