Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina krimināllietu par kukuļa piesavināšanos

16. Marts, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 2005.gada 28.februārī ierosinājis krimināllietu par kukuļa piesavināšanos, kas bija saņemts nodošanai policijas darbiniekam.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iegūtie pierādījumi liecina, ka aizdomās turētā persona - bijušais ilggadējs policijas darbinieks 1951.gadā dzimušais D. saņēmis kukuli 160 latu apmērā nodošanai Ceļu policijas darbiniekam par to, ka sakarā ar izdarīto ceļu satiksmes pārkāpumu kāda persona netiks sodīta ar naudas sodu un autovadītāja tiesību atņemšanu.

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 321.panta pirmajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm[1]. Aizdomās turētai personai 2005.gada 15.martā piemērots drošības līdzeklis - paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.


[1] 321.pants. Kukuļa piesavināšanās

(1) Par kukuļa piesavināšanos, ko persona saņēmusi nodošanai valsts amatpersonai vai ko tā pieņēmusi, uzdodoties par valsts amatpersonu, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.