Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB pārstāv Latviju OECD Pretkukuļošanas darba grupā

11. Oktobris, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji kopā ar Tieslietu un Ārlietu ministriju pārstāvjiem no 8. līdz 12.oktobrim piedalās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba (Pretkukuļošanas darba grupa) sanāksmē Parīzē. Šodien, 11.oktobrī, Latvijas pārstāvji informē par paveikto OECD Pretkukuļošanas darba grupas sniegto rekomendāciju ieviešanā, lai nodrošinātu Latvijas tiesību aktu atbilstību OECD konvencijai "Par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos" (Pretkorupcijas konvencija).

Vēlmi pievienoties OECD Latvija izteica 2000.gadā. Latvijas atbilstības novērtējumu Pretkorupcijas konvencijas prasībām OECD Pretkukuļošanas darba grupa uzsāka 2011.gada nogalē. OECD Pretkukuļošanas darba grupas sanāksmē Latvija trešo reizi piedalās ad hoc novērotāja statusā. Šogad martā OECD Pretkukuļošanas darba grupas sanāksmē tika izvērtēta Latvijas kandidatūra dalībvalsts statusa iegūšanai, pēc kuras tika saņemta informācija par tām jomām, kurās Latvijai varētu rasties grūtības uzņemties starptautiskās saistības. Viena no OECD Pretkukuļošanas darba grupas izvirzītajām prasībām, kas izriet no Pretkorupcijas konvencijas, attiecas uz Krimināllikumā paredzētajiem juridiskajām personām piemērojamiem piespiedu ietekmēšanas līdzekļiem.

Atbilstoši Latvijas ārpolitikas prioritātei – iestāšanās OECD un attiecīgi pievienošanās OECD Pretkorupcijas konvencijai – KNAB sadarbībā ar citām Latvijas institūcijām uzsāka darbu pie nepieciešamo normatīvo aktu grozījumu izstrādes, lai tuvākajā laikā nodrošinātu Latvijas atbilstību minētās konvencijas nosacījumiem. Šobrīd ir izstrādāta virkne grozījumu Krimināllikumā un likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”, kā arī tiks veidota darba grupa Tieslietu ministrijas vadībā, lai izstrādātu nepieciešamos priekšlikumus tiesiskā regulējuma pilnveidošanai saistībā ar piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskām personām.

Saistībā ar juridisko personu atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem KNAB aicinās diskutēt arī nākamnedēļ, 19.oktobrī, kad Latvijas Universitātes Lielajā aulā norisināsies KNAB starptautiskā pretkorupcijas konference „Korupcijas novēršana un apkarošana – 10 gadi”.