Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB Sabiedriskā konsultatīvā padome atbalsta KNAB kā neatkarīgas institūcijas pastāvēšanu

2. Oktobris, 2014.

Šodien, 2.oktobrī  notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēde (SKP), kurā KNAB amatpersonas kopā ar NVO pārstāvjiem diskutēja par KNAB reorganizāciju un par SKP nolikuma projektu. Nevalstisko sektoru pārstāvēja Sabiedrības par atklātību „Delna”, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Juristu biedrības, Sabiedriskās politikas centra „Providus”, Latvijas komercbanku asociācijas, Latvijas Preses izdevēju asociācijas, Latvijas Tirgotāju asociācijas un Ētikas padome pārstāvji.

Jautājumā, kas saistīts ar KNAB publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo KNAB reorganizāciju, SKP izvērtēja Valsts kancelejas (VK) direktores Elitas Dreimanes vadītās darba grupas sagatavotos priekšlikumus un grozījumus KNAB likumā, kā arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadītās darba grupas sagatavotos priekšlikumus.

SKP konceptuāli atbalstīja KNAB statusa saglabāšanu un neatkarības stiprināšanu un uzskata par tālāk virzāmu VK direktores vadītās darba grupas izstrādātos priekšlikumus grozījumiem Korupcijas  novēršanas un apkarošanas biroja likumā, izņemot jautājumu par KNAB priekšnieka vietnieku vērtēšanu saistīto komisiju izveidi.

KNAB SKP izveidota 2004.gadā ar mērķi nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. SKP uzdevums ir veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas KNAB par aktuāliem jautājumiem.