Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Onkoloģijas centra vadītāju

17. Februāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nosūtījis 2005.gada 12.janvārī ierosināto krimināllietu par Latvijas Onkoloģijas centra amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB rīcībā ir pietiekami fakti, kas norāda uz Krimināllikuma 325.panta pirmajā daļā[1] paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka no 2002.gada janvāra līdz 2004.gada novembrim Latvijas Onkoloģijas centra vadītājs vienpersoniski pieņēmis lēmumus attiecībā uz sevi, izdodot rīkojumus un nosakot sev atalgojumu papildus darba algai Ls 64 749,50 apmērā, tādējādi radot būtisku kaitējumu valsts interesēm.



[1] 325.pants. Valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšana

(1) Par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ar to radīts būtisks kaitējums valsts vai sabiedrības interesēm vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.