Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz Valsts kontrolei iepazīstināt ar revīzijas ziņojumu par operatīvo līdzekļu uzskaiti

25. Septembris, 2007.

Šodien, 25.septembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - KNAB) ir nosūtījis pieprasījumu Latvijas Republikas Valsts kontrolei ar lūgumu iepazīstināt KNAB ar veiktās revīzijas ziņojumu un atzinumu, pamatojoties uz kuru Ministru prezidents 24.septembrī ir publiski paziņojis par KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova atstādināšanu no amata.

Saskaņā ar Valsts kontroles likuma 55.pantu Revīziju slēdz, pieņemot revīzijas departamenta lēmumu par revīzijas ziņojuma apstiprināšanu. Šo lēmumu nosūta revidējamai vienībai. Lēmums stājas spēkā pēc 15 dienām no tā pieņemšanas dienas, ja tas nav apstrīdēts Valsts kontroles padomē. Ne šādu lēmumu, ne arī revīzijas ziņojumu par operatīvās darbības finanšu līdzekļu uzskaiti 2006. gadā KNAB nav saņēmis, tādēļ birojs nav varējis ar to iepazīties un izmantot likumā dotās tiesības apstrīdēt pieņemto revīzijas lēmumu.

Šā gada 22.maijā KNAB kā revidējamā vienība ir saņēmis tikai Valsts kontroles atsūtītu revīzijas "Starpziņojumu par operatīvās darbības finanšu līdzekļu uzskaiti 2006.gadā." Kā savā vēstulē norāda Valsts kontrole, tas sagatavots saskaņā ar Valsts kontroles likuma 53.pantu un ir revīzijas ziņojuma projekts, kuru nosūta revidējamai vienībai, nosakot termiņus paskaidrojumu iesniegšanai.

Atbilstoši tam 30.maijā KNAB sniedza paskaidrojumu par birojā izveidoto kārtību un iekšējiem normatīvajiem aktiem līdzekļu uzskaitē. Pretēji Valsts kontroles likuma 55.pantā KNAB kā revidējamai vienībai paredzētajā tiesībām saņemt arī lēmumu par revīzijas ziņojuma apstiprināšanu, Valsts kontrole to nav nodrošinājusi.