Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

9.decembrī atzīmē Starptautisko pretkorupcijas dienu

7. Decembris, 2007.

Visā pasaulē 9.decembrī atzīmēs Starptautisko pretkorupcijas dienu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību korupcijas problēmām un veicināt izpratni par dažādām korupcijas formām. Šogad Starptautiskās pretkorupcijas dienas devīze ir "Tavam NĒ ir nozīme!".

Starptautiskās pretkorupcijas dienas priekšvakarā KNAB priekšnieks A. Loskutovs uzsver, ka katrs no mums personīgi var dot ieguldījumu koruptīvās prakses izskaušanā. Tāpēc Starptautiskā pretkorupcijas diena ir laba iespēja, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs pārdomātu savu pilsonisko pozīciju un attieksmi pret korupciju kā apkaunojošu noziegumu visā pasaulē neatkarīgi no valsts tiesiskās sistēmas un kultūras mantojuma. KNAB uzsver, ka efektīva pretkorupcijas politika un sabiedrības atbalsts augsto standartu ievērošanā ir nozīmīgs ieguvums valstij un sabiedrībai.

Atzīmējot Starptautisko pretkorupcijas dienu, ANO uzrunā mums atgādina, ka korupcijas novēršana un apkarošana:

  • padara iespējamu sociālo un ekonomisko attīstību. Uzņēmumiem -gan lieliem, gan maziem - ir vieglāk attīstīt uzņēmējdarbību, ja nepastāv "korupcijas nodoklis".
  • palielina gan vietējās, gan ārvalstu investīcijas. Uzņēmēji vairāk investē valstīs, kurās kapitāls nenonāk korumpētu amatpersonu kabatās.
  • veicina demokrātiju. Valstis, kuras veiksmīgi apkaro korupciju, ir daudz uzticamākas sabiedrības skatījumā, un tas rada stabilitāti.
  • veido tiesisku vidi. Iedzīvotāji un uzņēmumi ir droši par tiesu varas spēju risināt strīdus taisnīgi un godīgi, aizsargājot cilvēka tiesības.
  • mazina organizētās noziedzības, narkotiku izplatības, cilvēku tirdzniecības un terorisma ietekmi.

Atzīmējot Starptautisko pretkorupcijas dienu, KNAB 13.decembrī pulksten 13 rīko publisku diskusiju par interešu konflikta novēršanas likuma 13.pantu.

_________________________________

KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova raksts Starptautiskās pretkorupcijas dienas priekšvakarā

Apvienoto Nāciju Organizācijas mājas lapa

Video

Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) prezidenta Drago Kosa paziņojums sakarā ar Starptautisko pretkorupcijas dienu 9.decembrī
Paziņojums

GRECO paziņojums (latviski)

Video