Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Jelgavas ārsts atzīts par aizdomās turēto naudas pieprasīšanā un pieņemšanā

14. Novembris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs atzinis Jelgavas slimnīcas ārstu par aizdomās turēto apzināti prettiesiskā labuma pieprasīšanā un pieņemšanā.

2006.gada 8.novembrī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros iegūtā informācija dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka Jelgavas slimnīcas ārsts, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, no pacienta apzināti prettiesiski pieprasīja un pieņēma 100 latus par operācijas veikšanu.

Iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai atzītu Jelgavas slimnīcas ārstu par aizdomās turēto Krimināllikuma 326.2 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā[1].

Aizdomās turētajam ārstam KNAB izmeklētājs piemērojis drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.[1] 326.2 pants. Prettiesiska labumu pieprasīšana un pieņemšana

(1) Par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu apzināti prettiesisku pieprasīšanu un pieņemšanu, ko pats vai ar starpnieku izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks, kurš nav valsts amatpersona, vai valsts institūcijas pilnvarota tāda pati persona par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu labuma devēja interesēs, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, neatkarīgi no tā, vai pieņemtās materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai personai vai jebkurai citai personai, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.