Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsāk kriminālprocesu par kukuļa došanu CSDD amatpersonai

4. Augusts, 2006.

KNAB izmeklētājs 2006.gada 2.augustā uzsācis kriminālprocesu par kukuļa došanu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) inspektoram.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka kāds vīrietis piedāvājis un vēlāk arī nodevis kukuli 100 latu apmērā CSDD Rīgas nodaļas transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektoram, lai viņš nodrošinātu veiksmīgu rezultātu "B" kategorijas transportlīdzekļa vadīšanā.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, CSDD inspektors par to ziņoja savai vadībai, savukārt tā - KNAB. Pateicoties savlaicīgi sniegtai informācijai un CSDD amatpersonu godprātīgai rīcībai, tika veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, lai atklātu kukuļošanas faktu un iegūtu pierādījumus noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.

KNAB izmeklētājs pieņēmis lēmumu vīrieti atzīt par aizdomās turēto Krimināllikuma 323. panta (Kukuļdošana) pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.[1]

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turēto atzīta vēl viena persona, kas pamudinājusi dot kukuli amatpersonai un arī organizējusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Abām personām piemērots drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.