Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB atgādinājums politiskajām partijām

29. Oktobris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka saskaņā ar „Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” (Likums) noteikto 30 dienu laikā pēc Saeimas vēlēšanām partijām ir jāiesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Šogad termiņš ir 3. novembris.

Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā ir jānorāda visi ieņēmumi un izdevumi, kas saistīti ar Saeimas vēlēšanu kampaņu, tai skaitā arī izdevumi, kuri šim nolūkam ir bijuši partiju apvienību izveidojušajām partijām un atsevišķu deputātu kandidātu individuāli veiktajām priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņām.

KNAB ir tiesības administratīvi sodīt partijas, ja partijas neievēro finanšu deklarācijas iesniegšanas kārtību vai tajās nav norādītas Likumā prasītās ziņas.

Ja partija neiesniedz vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju, KNAB atbilstoši Likumā noteiktajam, ir jāsniedz prasības pieteikums tiesai par attiecīgās partijas darbības apturēšanu.

Ar tiesas lēmumu par partijas darbības apturēšanu partijai tiek noteikts pienākums konkrētā termiņā iesniegt KNAB finanšu deklarāciju, bet, ja partija neizpilda tiesas lēmumā noteikto, tad KNAB Likumā noteiktajā kārtībā ierosina partijas darbības izbeigšanu tiesas ceļā.

Šobrīd no 13 partijām un to apvienībām, kuras piedalījās 12. Saeimas vēlēšanās, deklarācijas ir iesniegušas tikai 2.