Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aiztur trīs VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas par kukuļņemšanu

9. Februāris, 2005.

2005.gada 4.februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ierosinājis krimināllietu par kukuļņemšanu un tās ietvaros aizturējis VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieku grupu.

Par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu KNAB darbinieki 2005.gada 8.februārī Liepājā aizturējuši VID Muitas kriminālpārvaldes Operatīvās darbības daļas Kurzemes reģionālās nodaļas Mobilā sektora vadītāju 1974.gadā dzimušo Andri un divus viņa padotībā esošos vecākos muitas ekspertus - 1945.gadā dzimušo Valdi un 1981.gadā dzimušo Ģirtu.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka personu grupa, veicot kādam uzņēmējam piederošo noliktavas telpu pārbaudi, pieprasījusi no viņa kukuli 600 latus par labvēlīga pārbaudes akta sastādīšanu. Uzņēmējam nepiekrītot sākotnēji pieprasītajai naudas summai, kukulis tika pieņemts aptuveni 200 latu vērtībā dažādās valūtās.

Krimināllietu par kukuļņemšanas faktu KNAB ierosinājis pēc Krimināllikuma 320.panta otrās daļas[1].

Muitas kriminālpārvaldes darbinieki aizturēti Kriminālprocesa kodeksa 120.panta kārtībā un patlaban atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.