Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB slēgs līdzdarbības līgumu ar SPC Providus par priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringu

13. Janvāris, 2005.

KNAB paredzējis noslēgt ar SPC Providus līdzdarbības līgumu "Par politisko organizāciju un to apvienību priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringu pirms 2005.gada pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanām", kura mērķis ir iegūt informāciju par patiesajiem politisko organizāciju izdevumiem priekšvēlēšanu periodā.

Līdzdarbības līguma slēdzējs tiks pilnvarots līdz 2005.gada pašvaldību vēlēšanu dienai veikt visu politisko organizāciju un to apvienību aģitācijas materiālu uzskaiti nacionālajos un reģionālajos televīzijas kanālos, radio stacijās un preses izdevumos.

Izvērtējot iesniegtos pieteikumus, par atbilstošāko pretendentu līdzdarbības līguma slēgšanai KNAB izvēlējās Sabiedriskās politikas centru Providus, kurš, veicot nacionālo un reģionālo TV kanālu, radio staciju un preses izdevumu ikmēneša monitoringu, piedāvā nodrošināt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu apjomīgāku uzskaiti un zemāku cenu.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 13.pantu un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 9.pantu politisko organizāciju un to apvienību finansēšanas noteikumu kontroli veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. 2004.gada februārī Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā tika izdarīti grozījumi, kas paredz priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumus. Lai nodrošinātu efektīvu politisko organizāciju vēlēšanu izdevumu kontroli, nepieciešams veikt priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringu.

Atbilstoši MK 2003.gada 29.jūlija noteikumu Nr.419 "Kārtība, kādā tiešās pārvaldes iestādes slēdz līdzdarbības līgumus, un līdzdarbības līgumu publiskošanas kārtība" 23.punktā noteiktajam KNAB publicē ar SPC Providus saskaņoto līdzdarbības līguma projektu.

Līdzdarbības līguma "Par politikso organizāciju un to apvienību priekšvēlēšanu aģitācijas monitirongu pirms 2005.gada pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanām" projekts

.