Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB administratīvi soda sešas partijas

19. Aprīlis, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs administratīvi sodījis sešas partijas, kuras līdz likumā noteiktajam termiņam neiesniedza priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijas vai paziņojumus par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem.

Ar naudas sodu 250 latu apmērā sodītas četras partijas - Konservatīvā partija, politiskā patriotiskā apvienība "Dzimtene", Reformu savienība un "Vidzemes apvienība". Savukārt ar naudas sodu 300 latu apmērā sodītas divas partijas "Mēs - Olainei" un "Mūsu Zeme", jo likumā noteiktajā termiņā nebija iesniegušas arī ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas par 2004.gadu.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu visām politiskajām organizācijām, kas bija iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām, līdz 10.februārim bija jāiesniedz KNAB priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijas par laika posmu no 2004.gada 15.jūnija līdz 2005.gada 21.janvārim un paziņojums par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem.

Par minēto dokumentu iesniegšanas kārtības neievērošanu partijas sauktas pie administratīvās atbildības pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.34 panta pirmās daļas un sodītas ar naudas sodu[1].[1] 166.34 pants. Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpšana

Par ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas, priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijas vai vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas aizpildīšanas vai iesniegšanas kārtības neievērošanu, par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, par paziņojuma par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem iesniegšanas kārtības neievērošanu vai ziņojuma par saņemto vai nepieņemto dāvinājumu (ziedojumu) publicēšanas noteikumu neievērošanu -

uzliek naudas sodu politiskajai organizācijai (partijai) no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem.