Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB pārstāvis piedalās ES pretkorupcijas tīkla sanāksmē

21. Novembris, 2012.

No 21. līdz 23.novembrim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe piedalās Eiropas Savienības pretkorupcijas tīkla sanāksmē Barselonā.

Ikgadējā pretkorupcijas iestāžu vadības pārstāvju tikšanās notiek ES dalībvalstu policijas uzraudzības dienestu un pretkorupcijas institūciju iniciatīvas „Eiropas partneri pret korupciju” un ES korupcijas apkarošanas kontaktpunktu tīkla ietvaros.

Šogad konferencē uzmanība tiks pievērsta ziņotāju aizsardzības jautājumiem, kā arī moderno informācijas tehnoloģiju izmantošanas iespēju pilnveidošanai cīņā pret korupciju. Konferences dalībnieki apspriedīs arī problēmas un izaicinājumus, veicot izmeklēšanu un kriminālvajāšanu krimināllietās saistībā ar koruptīvajiem un ekonomiska rakstura noziegumiem.

ES dalībvalstu policijas uzraudzības dienestu un pretkorupcijas institūciju iniciatīva "Eiropas partneri pret korupciju" (European Partners against Corruption, EPAC) tika izveidota 2001.gadā un patlaban tā apvieno vairāk nekā 60 nacionālās policijas uzraudzības un pretkorupcijas iestādes no 27 ES dalībvalstīm. Savukārt ES korupcijas apkarošanas kontaktpunktu tīkls (The European contact-point network against corruption, EACN) sastāv no 48 pretkorupcijas iestādēm un tas balstīts uz esošo EPAC struktūru.

Plašāk par ES dalībvalstu pretkorupcijas iestāžu starptautisko sanāksmi EPAC mājaslapā internetā - http://www.epac.at/.