Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām bijušajām IeVP personām

3. Novembris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai 2013.gada jūnijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus saistībā ar naudas līdzekļu izkrāpšanu no Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP).

KNAB iegūtie pierādījumi liecina, ka IeVP bijusī amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, pieļāvusi situāciju, ka laika posmā no 2012.gada 1.jūlija līdz 2013.gada 27.maijam IeVP darbinieks nav strādājis IeVP un nav veicis savus amata aprakstā paredzētos pienākumus, tādējādi pretlikumīgi saņemot atalgojumu. Šajā laika posmā ir izkrāpti IeVP naudas līdzekļus 4 642,23 EUR apmērā. Amatpersona veica tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, to rezultātā radot būtisku kaitējumu IeVP.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības bijušo IeVP darbinieku par krāpšanu (Krimināllikuma (KL) 177.panta pirmā daļa) un bijušo IeVP amatpersonu par krāpšanas atbalstīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu (KL 177.panta pirmā daļa, KL 20.panta ceturtā daļa un KL 318.panta pirmā daļa).

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

177.pants. Krāpšana

(1) Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana), — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

20.pants. Līdzdalība

 (4) Par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīkus un līdzekļus, noziedzīga nodarījuma pēdas vai noziedzīgā kārtā iegūtos priekšmetus vai arī iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus.

318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.