Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Ārvalstu eksperti vērtē Latvijas atbilstību EP prasībām par korupcijas novēršanu dalībvalstu parlamentos, tiesās un prokuratūras iestādēs

5. Jūnijs, 2012.

No 4. līdz 8. jūnijam Latvijā uzturēsies Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO – Groupe d’Etats contre la corruption) ekspertu delegācija, kuras uzdevums ir novērtēt Latvijas situāciju korupcijas novēršanas jomā un sagatavot ceturtās novērtēšanas kārtas ziņojumu, sniedzot rekomendācijas trūkumu novēršanai.

GRECO dalībvalstu ceturtajā novērtēšanas kārtā ir paredzēts noskaidrot, vai dalībvalstis ir izpildījušas Eiropas Padomes prasības par korupcijas novēršanu parlamentos, tiesu sistēmā un prokuratūras iestādēs. Šajā kārtā Latviju vērtē četri eksperti no Lietuvas, Slovēnijas, Spānijas un Itālijas, kā arī pārstāvji no GRECO sekretariāta Strasbūrā.

Vizītes ietvaros ārvalstu eksperti tiksies ar pārstāvjiem no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Satversmes tiesas, kā arī Augstākās tiesas un citām tiesu institūcijām. Ekspertiem ir plānotas tikšanās arī ar politisko partiju, sabiedrisko organizāciju un mediju pārstāvjiem.

Plašāka informācija - "Latviju apmeklē GRECO eksperti".