Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju par kukuļa došanu KNAB amatpersonai

7. Marts, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk tekstā - KNAB) 2006.gada 3.martā prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesa materiālus par pretlikumīgām darbībām saistībā ar kukuļošanu.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju par kukuļdošanu (Krimināllikuma 323.panta pirmā daļa) un pret kādu privātpersonu par starpniecību kukuļošanā (Krimināllikuma 322.panta pirmā daļa)[1].

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka uzņēmējs piedāvājis 50 000 latu kukuli KNAB amatpersonai, lai tā prettiesiski nodrošinātu uzņēmējam labvēlīga lēmuma pieņemšanu citas tiesībsargājošas iestādes lietvedībā esošajā krimināllietā un lai KNAB savas kompetences ietvaros neveiktu darbības, kas vērstas uz uzņēmēja veikto noziedzīgo nodarījumu atklāšanu.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, KNAB amatpersona ziņoja biroja vadībai, tika veikts operatīvo pasākumu komplekss, kā rezultātā pēc kukuļa daļas 10 000 latu nodošanas 2006.gada 25.janvārī uzņēmējs tika aizturēts, savukārt 26.janvārī tika aizturēta arī kāda privātpersona par starpniecību kukuļošanā.[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

322.pants. Starpniecība kukuļošanā

(1) Par starpniecību kukuļošanā, tas ir, darbībām, kas izpaužas kukuļa nodošanā no kukuļdevēja kukuļņēmējam vai šo personu savešanā, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.