Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Tiekas Latvijas un Moldovas pretkorupcijas iestāžu vadītāji

26. Septembris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs 26.septembrī tikās ar Moldovas Republikas Ekonomisko noziegumu un korupcijas apkarošanas centra direktoru Valentinu Mežinski (Valentin Mejinschi), kurš Latvijā ieradies Moldovas prezidenta valsts vizītes ietvaros.

Sarunas laikā abas puses apmainījās ar savu iestāžu pieredzi pretkorupcijas jomā, piemēram, noziedzīgu nodarījumu atklāšanā, partiju finansēšanas noteikumu izpildes kontrolē, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanā.

Tikšanās laikā Latvijas un Moldovas pretkorupcijas iestāžu vadītāji atzina, ka abas puses ir savstarpēji ieinteresētas sadarboties. A.Loskutovs un V.Mežinskis vienojās par sadarbību uzsākšanu, informācijas un pieredzes apmaiņu.

Ekonomisko noziegumu un korupcijas apkarošanas centrs Moldovā pastāv jau trīs gadus un tā kompetencē ir ekonomisko un koruptīvo noziegumu atklāšana, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršana, partiju finansēšanas kontrole, valsts amatpersonu darbības kontrole.