Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB izmeklētājs maina drošības līdzekli bijušai Rīgas domes amatpersonai

19. Marts, 2008.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs aizdomās par koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem turētajai Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonai grozījis tiesas piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu, piemērojot tai ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka ir mainījies apcietinājuma piemērošanas pamats.

Pieņemot lēmumu par drošības līdzekļa – apcietinājuma, grozīšanu, KNAB izmeklētājs ir ņēmis vērā gan aizdomās turētās amatpersonas veselības stāvokli, gan tās iespējas pretdarboties turpmākajai izmeklēšanai. Amatpersonai piemēroti vairāki ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.sk. aizliegums strādāt Rīgas domē un tās struktūrvienībās.

2008.gada 14.februārī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros pašlaik par aizdomās turētām koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā ir atzītas trīs personas – viena esošā un viena bijusī Rīgas domes amatpersona, kā arī viena privātpersona – Igaunijas Republikas pilsonis. Kukuļošana ir notikusi saistībā ar kādas Rīgas domē izskatītās būvniecības ieceres atbalstīšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros tiek pārbaudītas amatpersonu darbības saistībā arī ar citiem Rīgas domē izskatāmajiem būvniecības projektiem.