Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis Valsts policijas darbiniekus par iespējamu kukuļošanu

12. Augusts, 2013.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šā gada jūlijā uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, 8.augustā par iespējamu kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu aizturēja divus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbiniekus.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas šā gada jūnijā, jūlijā un augustā pieprasīja un pieņēma kukuļus no fiziskas personas kopumā 900 latu apmērā par pārbaudes neizdarīšanu saistībā ar nelikumīgu akcīzes preču apriti.

Kriminālprocesa ietvaros abi policijas darbinieki atzīti par aizdomās turētajiem – viens par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa) un otrs par kukuļa pieprasīšanas un pieņemšanas atbalstīšanu (KL 320.panta trešā daļa un 20.panta ceturtā daļa). Vienam policijas darbiniekam tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt otram – noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.
(3) Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās saistītas ar kukuļa izspiešanu vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.