Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB atklājis otru kukuļošanas epizodi saistībā ar naturalizācijas pārbaužu kārtošanu

14. Oktobris, 2005.

Uzsāktajā kriminālprocesā par pretlikumīgām darbībām saistībā ar naturalizācijas pārbaužu kārtošanu Naturalizācijas pārvaldes (NP) Valmieras nodaļas Limbažu filiālē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atklājis otru kukuļošanas epizodi.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka persona I. ar starpnieku nodeva 1000 eiro, lai NP amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, nodrošinātu sekmīgu pārbaudījumu kārtošanu.

KNAB izmeklētājs pieņēmis lēmumu personu I. atzīt par aizdomās turēto Krimināllikuma 323. panta (Kukuļdošana) pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.[1] Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis - aizliegums izbraukt no valsts.

Diviem citiem šajā kriminālprocesā aizdomās turētajiem - NP Valmieras nodaļas Limbažu filiāles amatpersonai un starpniekam piemērots drošības līdzeklis - nodošana policijas uzraudzībā. Pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka NP amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, nodrošināja sekmīgu pārbaudījumu kārtošanu personai G., kurai nav nepieciešamo priekšzināšanu, ar starpnieku saņemot par to prettiesisku atlīdzību.

Kriminālprocesa ietvaros NP amatpersona atzīta par aizdomās turēto Krimināllikuma 320. panta (Kukuļņemšana) pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, bet starpnieks - 321. panta (Kukuļa piesavināšanās) pirmajā daļā un 322. panta (Starpniecība kukuļošanā) pirmajā daļā paredzēto noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

KNAB aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par līdzīgiem gadījumiem, uzsverot, ka Krimināllikums atbrīvo no kriminālatbildības tās personas, kuras pēc kukuļa piedāvāšanas vai došanas labprātīgi paziņo par notikušo (324.pants).


[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.