Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Notiks KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēde

27. Jūlijs, 2005.

Ceturtdien, 28.jūlijā plkst. 14:00 notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Sabiedriskās konsultatīvās padomes kārtējā sēde, kurā paredzēta diskusija par korupciju un tās novēršanas iespējām tiesu varā.

Piedalīties diskusijā un izteikt savu viedokli ir aicinātas vairākas ar tiesu sistēmu saistītas amatpersonas: tieslietu ministre Solvita Āboltiņa, Latvijas Tiesnešu biedrības prezidents Ivars Bičkovičs, Tiesu administrācijas direktore Ilona Beierbaha un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Grīnbergs.

Lai sekmētu korupcijas novēršanu tiesu sistēmā, 2005.gada martā Padome izstrādāja rekomendācijas tiesu varas nostiprināšanai un korupcijas risku mazināšanai šajā jomā. Rekomendācijas ir nosūtītas LR Augstākās tiesas priekšsēdētājam A.Guļānam, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniecei tiesu jautājumos V.Krūmiņai, kā arī Latvijas tiesnešu biedrībai un Tiesnešu mācību centram. Savukārt maija beigās Padome izveidoja darba grupu korupcijas novēršanas tiesu sistēmā jautājumiem.

KNAB Sabiedriskā konsultatīvā padome izveidota 2004.gada maijā, lai nodrošinātu sabiedrības pārstāvju līdzdalību valsts korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. Padome veicina KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot tam rekomendācijas par aktuāliem jautājumiem.