Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Drošības policijas
sevišķi svarīgo lietu inspektoru

28. Jūnijs, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai 2005.gada 30.maijā ierosināto krimināllietu par kukuļa izspiešanu, ko izdarījis Drošības policijas sevišķi svarīgo lietu inspektors.

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Drošības policijas sevišķi svarīgo lietu inspektoru pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas[1] - par 250 latu liela kukuļa izspiešanu no kādas personas, lai pret to netiktu ierosināta krimināllieta.

KNAB uzskata, ka aizdomās turētās personas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā ir pierādīta ar krimināllietā savāktajiem lietiskajiem pierādījumiem un liecinieku liecībām.

Saskaņā ar Valsts drošības iestāžu likumu, saņemot ģenerālprokurora piekrišanu, KNAB aizturēja Drošības policijas darbinieku 2005.gada 31.maijā Latvijas Kriminālprocesa kodeksa 120.panta kārtībā.


[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

(3) Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās saistītas ar kukuļa izspiešanu vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu