Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Apstiprināta kārtība, kādā KNAB pieprasīs informāciju no partiju ziedotājiem

16. Novembris, 2010.

Ministru kabinets (MK) 16.novembrī apstiprināja kārtību, kādā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieprasījuma fiziskā persona, kas veikusi dāvinājumu (ziedojumu) politiskajai partijai, iesniedz KNAB informāciju par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem.

MK noteikumi "Kārtība, kādā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieprasījuma persona iesniedz informāciju par tās ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem" paredz informācijas iesniegšanas un saņemšanas kārtību, iesniedzamās informācijas apjomu un formu, kā arī nosaka gadījumus, kādos KNAB pieprasa ziedotājam sniegt informāciju.

Atbilstoši MK noteikumu prasībām, pēc KNAB pieprasījuma un paziņojuma veidlapas saņemšanas fiziskas personas pienākums ir 30 dienu laikā iesniegt aizpildītu paziņojumu par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem dāvinājuma (ziedojuma) veikšanas gadā (līdz dāvinājuma (ziedojuma) veikšanas dienai) un iepriekšējos divos kalendārajos gados.

Pēc informācijas izvērtēšanas KNAB var pieprasīt personai sniegt papildu informāciju vai dokumentus. KNAB var pagarināt paziņojuma, pieprasītās papildu informācijas vai dokumentu iesniegšanas termiņu, ja persona to lūdz.

MK noteikumi tiks īstenoti esošā finansējuma ietvaros un papildu finansējums no valsts budžeta nav nepieciešams. Lai ieviestu noteikumus, papildu amata vietas KNAB netiks izveidotas un jaunas valsts un pašvaldību institūcijas netiks radītas, kā arī netiks paplašinātas esošo institūciju funkcijas.

________________________________________

MK noteikumu projekts "Kārtība, kādā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieprasījuma personas iesniedz informāciju par tās ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem"

Paziņojuma par personas ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem veidlapa