Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latvija piedalās OECD forumā par korupcijas novēršanu iepirkumos

29. Novembris, 2004.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) no 29. līdz 30.novembrim Parīzē rīko globālo forumu "Cīņa ar korupciju un integritātes veicināšana publiskajos iepirkumos", kurā aicināti piedalīties valdību pārstāvji, vadošie iepirkumu speciālisti un eksperti no 30 OECD dalībvalstīm, kā arī no Āzijas, Centrāl - un Austrumeiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas valstīm.

Latviju starptautiskajā konferencē pārstāv Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieks Alvis Vilks, Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, kā arī Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājs Andrejs Tiknuss.

Foruma ietvaros rīkotajās diskusijās un semināros tiks apkopoti rezultāti korupcijas apkarošanā, kā arī apspriestas iespējas veicināt dažādus ar valsts un pašvaldību iepirkumu procedūrām saistītus jautājumus, piemēram, korupcijas risku identificēšana, vājo vietu noteikšana, atklātuma nodrošināšana, kontroles mehānismu īstenošana, efektīvas sodu sistēmas izstrāde.

Konferences dalībnieki iepazīsies ar OECD dalībvalstu pieredzi un pretkorupcijas līdzekļiem, kā arī apspriedīs labāko risinājumu pārņemšanas iespējas citās valstīs, lai veicinātu efektīvu korupcijas novēršanu, pārkāpumu izmeklēšanu un vainīgo sodīšanu publiskajos iepirkumos.