Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

7. Jūlijs, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šā gada 5. jūlijā ir ierosinājis krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Krimināllieta ierosināta par Rīgas pilsētas akciju sabiedrības "Mežaparks" atbildīgas amatpersonas pretlikumīgām darbībām.

A/s "Mežaparks" amatpersona laika periodā no 2003. gada jūlija līdz 2004. gada oktobrim, pārkāpjot likumu "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām", "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un likuma "Par grāmatvedību" normas, noslēdzis nomas līgumu ar sev piederošu individuālo uzņēmumu par automašīnas nomu.

Saskaņā ar noslēgto nomas līgumu amatpersona veica maksājumus no a/s "Mežaparks" līdzekļiem, pārskaitot tos sev piederošajam uzņēmumam.

Krimināllieta ierosināta atbilstoši Krimināllikuma 318. panta 2. daļā[1] paredzētā nozieguma pazīmēm par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, jo veicot pretlikumīgās darbības amatpersona guvusi materiālu labumu savam privātajam uzņēmumam.


[1] 318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.