Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Apspriež likumdošanas pilnveidošanu korupcijas novēršanas jomā

28. Decembris, 2004.

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs 28.decembrī tikās ar Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas priekšsēdētāju Lindu Mūrnieci, lai pārrunātu turpmāko sadarbību un apspriestu aktualitātes likumdošanā un KNAB darbā.

Tikšanās laikā KNAB un Saeimas Pretkorupcijas komisijas vadība apmainījās ar viedokļiem par vairākiem būtiskiem KNAB likuma grozījumu projektiem, kas patlaban atrodas izskatīšanā parlamentā.

A.Loskutovs informēja Saeimas Pretkorupcijas komisijas vadītāju par KNAB darbību korupcijas novēršanā. Lai samazinātu korupcijas risku, KNAB uzsācis normatīvās bāzes analīzi atsevišķās jomās. 2005.gadā ar Saeimas Pretkorupcijas komisijas atbalstu KNAB turpinās normatīvo aktu izvērtēšanu un pilnveidošanu būvniecības jomā.

Abas puses pārrunāja arī publisko amatpersonu atbildības ieviešanu. Lai novērstu korupciju publisko pakalpojumu sniegšanā, viens no Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts programmas uzdevumiem paredz noteikt gan administratīvo, gan kriminālatbildību par nelikumīgu mantisku labumu pieprasīšanu un saņemšanu arī tām personām, kas neatbilst valsts amatpersonas statusam.

Sarunas laikā īpaša uzmanība tika pievērsta vispārējās ienākumu deklarēšanas ieviešanai, lai tās ietvaros varētu efektīvāk kontrolēt valsts amatpersonu mantisko stāvokli un ienākumus, kā arī uzlabot nodokļu iekasēšanu. Pēc finanšu aprēķinu sagatavošanas darba grupa iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā koncepciju par fizisko personu ienākumu gūšanas kontroles pilnveidošanu.

Paužot gandarījumu par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Saeimas Pretkorupcijas komisiju, A.Loskutovs uzsvēra šādas sadarbības nozīmi likumdošanas pilnveidošanā dažādos ar korupcijas apkarošanu un novēršanu saistītajās jomās. Abas puses vienojās, ka KNAB un Saeimas Pretkorupcijas komisijas pārstāvju tikšanās turpmāk notiks regulāri.