Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latvijas pārstāvji piedalās OECD pretkorupcijas darba grupas sanāksmē

14. Decembris, 2010.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Tieslietu ministrijas pārstāvji no 13. līdz 17.decembrim Parīzē piedalās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) darba grupas par kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos sanāksmē, kurā Latvijai ir piešķirts novērotāja statuss.

Šajā sanāksmē Latvija iepazīstinās darba grupas pārstāvjus ar savu pieredzi cīņā ar korupciju. Latvijai tā ir iespēja vēlreiz apliecināt savu ieinteresētību pievienoties darba grupai par kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos, jo dalība tajā Latvijai paver iespējas pievienoties arī pašai starptautiskajai organizācijai - OECD, kas ir bijusi Latvijas ārpolitikas mērķis un prioritāte, kas arī norādīta valdības deklarācijā.

Latviju šajā sanāksmē pārstāv Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece korupcijas apkarošanas jautājumos Juta Strīķe un tieslietu ministra padomnieks Jānis Maizītis.

OECD ir starpvaldību organizācija, kuras galvenais mērķis ir veicināt demokrātijas un tirgus ekonomikas principu ievērošanu un izplatīšanu, sekmējot valstu ilgtspējīgu tautsaimniecisko attīstību globalizācijas apstākļos. Tās sastāvā ir 34 attīstītākās pasaules valstis, to skaitā 21 Eiropas Savienības dalībvalsts. OECD valstis ir: ASV, Austrālija, Austrija, Beļģija, Čehija, Čīle, Dānija, Dienvidkoreja, Francija, Grieķija, Igaunija, Islande, Itālija, Īrija, Izraēla, Japāna, Jaunzēlande, Kanāda, Lielbritānija, Luksemburga, Meksika, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Turcija, Ungārija, Vācija, Zviedrija.