Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB dalās pieredzē ar Albānijas kolēģiem

8. Jūnijs, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) pieredzes apmaiņas vizītē no 7. līdz 8.jūnijam viesojās seši Albānijas Ienākumu un īpašumu deklarāciju pārbaužu augstā inspektorāta (High Inspectorate of Declaration and Audit of Assets) pārstāvji.

Albānijas delegācija iepazinās ar KNAB funkcijām valsts amatpersonu darbības kontroles jomā un interešu konfliktu novēršanā, kompetenci un pilnvarām administratīvo sodu piemērošanā un koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā.

Inspektorāta pārstāvji augstu novērtēja Latvijas sasniegto valsts amatpersonu kontroles jomā gan normatīvo aktu pilnveidošanā, gan arī tiesību normu praktiskā piemērošanā. Albānijas Ienākumu un īpašumu deklarāciju pārbaužu augstā inspektore Fatmira Laska: "Šī ir lieliska iespēja iepazīties ar Latvijas pieredzi valsts amatpersonu darbības kontroles un uzraudzības jomā. Tāpat kā KNAB, arī Inspektorāta darbības ir vērstas uz to, lai amatpersonas godprātīgi pildītu savus amata pienākumus sabiedrības interesēs un novērstu interešu konflikta situācijas. Vizītes laikā gūtā informācija būs noderīga arī mūsu darba pilnveidošanai."

Šodien Albānijas delegācija tikās ar Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjiem un pārrunāja valsts amatpersonu deklarāciju aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību, kā arī iepazinās ar valsts amatpersonu kontroles un uzraudzības kritērijiem.

Tāpat viesi iepazinās ar KNAB pieredzi sabiedrības izglītošanā par korupcijas un interešu konfliktu novēršanu, izmantojot interaktīvo izglītojošu un informatīvu materiālu apkopojumu kompaktdisku formātā "Publiskās ētikas materiālu krājums", kā arī KNAB sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem.