Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Tiks paziņoti KNAB video uzrunu konkursa laureāti

7. Februāris, 2013.

Piektdien 8.februārī plkst.13:00 notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) organizētā video uzrunu konkursa noslēguma pasākums, kurā tiks nosaukti un apbalvoti labāko darbu autori. Tā kā konkursa tēma bija korupcija medicīnā, pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Video konkursa dalībniekiem un laureātiem uzrunu teiks KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks un muzeja direktore Edīte Bērziņa. Tiks pasniegtas arī īpašas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja un biedrības „Sabiedrība par atklātību - Delna” simpātijas balvas.

Videoklipu autori uzrunas formā aicināja skatītājus pievērst uzmanību korupcijas sekām medicīnas sistēmā, kā arī mudina pievienoties to cilvēku un ārstu pulkam, kuri ir godīgi un neiesaistās pretlikumīgās darbībās. Konkursā kopumā tika saņemti 32 darbi, kuru autori bija gan skolēni un studenti, gan arī pieaugušie. Video uzrunu autori pārstāv dažādus Latvijas novadus: Rēzeknes, Ikšķiles, Līvāniem, Jelgavas, Madonas, Priekules, Kuldīgas, Rojas, Bauskas, Kokneses, Dobeles, Naukšēniem, Burtniekiem, Salaspils, Valmieras, Jūrmalas un arī Rīgas.

Labāko darbu autori tika noteikti trīs sabiedrības grupās: skolēni, studenti un pieaugušie. Uzvarētājiem ir paredzētas naudas balvas: par pirmo vietu tiks piešķirti 100 lati, par otro – 70 lati, bet par trešo – 50 latu liela naudas balva.

Konkursa nolikums paredzēja, ka videoklipā jābūt ietvertai uzrunai ar aicinājumu vērsties pret korupciju medicīnā, tajā jāpiedalās vismaz trim cilvēkiem, kuri radoši un oriģināli aicina vērsties pret korupciju medicīnā vai nu ar spilgtu korupcijas negatīvo seku nosodījumu, vai arī ar pozitīvu vēstījumu. Video uzrunā vismaz vienu reizi kopā vai atsevišķi jebkurā secībā bija jāiekļauj tādi vārdi kā „Neriskē!” un „Pievienojies”.

Konkursa noslēguma pasākums sāksies plkst.13:00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja konferenču zālē, Rīgā, Antonijas ielā 1.