Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret personu par kukuļa došanu tiesnesei

17. Augusts, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai 2005. gada 19. jūlijā ierosināto krimināllietu par kukuļdošanas faktu Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās par kukuļdošanas faktu turētā persona ir prasītājs kādā civillietā, kas saistīta ar īpašuma tiesību atzīšanu uz namīpašumu.

KNAB iegūtie pierādījumi liecina, ka kukulis - zelta gredzens ar diviem dārgakmeņiem tika nodots par jau nozīmētas tiesas sēdes atlikšanu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka gredzena aptuvenā vērtība ir 40 - 48 lati.

Par kukuļošanas faktu tiesnese informēja Rīgas apgabaltiesas atbildīgās amatpersonas un KNAB.

Aizdomās turētai personai piemērots drošības līdzeklis - paraksts par dzīves vietas nemainīšanu. Kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto personu KNAB lūdz uzsākt pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas.[1][1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.