Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Korupcijas novēršanas aģents „KNAĢIS” dodas uz skolām

23. Aprīlis, 2009.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sagatavojis izglītojošu un informatīvu materiālu vidusskolēniem par pretkorupcijas jautājumiem. „KNAģis” ir korupcijas novēršanas aģents, kurš elektroniskas avīzes formā aicina vidusskolēnus iesaistīties pretkorupcijas aktivitātēs.

Elektroniskajā izdevumā KNAB skaidro vidusskolēniem korupcijas būtību, cēloņus un sekas, ar situāciju piemēriem māca atpazīt dažādus koruptīvas rīcības veidus, kā arī piedāvā novērtēt deputātu kandidātus pretkorupcijas kompetenču aspektā un aizpildīt koruptīvo svešvārdu mīklu.


KNAB līdzšinējā sadarbība ar skolēniem atvērto durvju dienā, kā arī rīkojot radošo darbu konkursus par korupcijas tēmām, ir parādījusi, ka daudzu vidusskolēnu attieksme pret korupcijas postošo ietekmi uz sabiedrības labklājību ir nopietnāka nekā atsevišķām augstām valsts amatpersonām. Tāpēc speciālā izdevumā vidusskolēniem tiek piedāvāts iegūt specifiskas zināšanas par korupciju un tās izpausmes formām.


Vidusskolēniem, kuri vēlēsies padziļināti pētīt pretkorupcijas jautājumus, KNAB pārstāvji maija mēnesī piedāvās pretkorupcijas mācību stundu.

Lasiet izdevumu vidusskolēniem KNAB mājas lapā:
http://www.knab.gov.lv/upload/free/knagis/e-izd_3_knagis_skoleniem.pdf