Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks tiekas ar ASV vēstnieci

22. Oktobris, 2009.

KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis 21.oktobrī tikās ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi, lai apspriestu turpmāko abu pušu sadarbību pretkorupcijas jomā.

Tikšanās laikā KNAB priekšnieks iepazīstināja ASV vēstnieci ar KNAB darbības aktualitātēm.

Apspriežot iespējamos korupcijas riskus valsts pārvaldē samazināto budžeta līdzekļu apstākļos, N.Vilnītis uzsvēra efektīvas iekšējās kontroles nozīmi valsts pārvaldē. Apkopojot publiskās pārvaldes iestāžu praksi un labākos piemērus, KNAB sagatavojis vadlīnijas par iekšējās kontroles standartiem un pretkorupcijas pasākumu plāna izstrādi, lai palīdzētu institūcijām realizēt efektīvu iekšējo kontroli.

Sarunas laikā ASV vēstniece atzina, ka, kompleksi risinot korupcijas problēmas, svarīgi turpināt izglītot sabiedrību un apmācīt amatpersonas par korupcijas cēloņiem un tās negatīvajām sekām, jo tas ir pretkorupcijas politikas ieguvums ilgtermiņā. Novērtējot līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, Dž.Gārbere izteica atbalstu turpmākajiem KNAB centieniem korupcijas apkarošanā un novēršanā. Jebkuras stipras demokrātijas pamatā ir likuma varas un tiesiskuma nodrošināšana, uzsvēra vēstniece.