Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina saukt pie kriminālatbildības personu par 360 latu kukuļa došanu amatpersonai

8. Decembris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības personu saistībā ar 360 latu kukuļa došanu Valsts probācijas dienesta Rīgas teritoriālās struktūrvienības Piespiedu un sabiedriskā darba daļas darbiniecei.

KNAB rīcībā esošie materiāli liecina, ka kāda notiesāta persona piedāvāja kukuli, lai tai nebūtu jāpilda tiesas spriedumā noteiktais sods - 200 stundu piespiedu darba.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, Valsts probācijas dienesta darbiniece ziņoja KNAB, kā rezultātā pēc kukuļa nodošanas persona tika aizturēta 2006.gada 7.novembrī.

2006.gada 9.novembrī aizturētā persona tika atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots drošības līdzeklis - nodošana policijas uzraudzībā.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina aizdomās turēto personu saukt pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 323.panta (Kukuļdošana) pirmās daļas[1].[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.