Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

A.Loskutovs: KNAB darbība notiek stingri likuma ietvaros

7. Decembris, 2005.

Kopš savas darbības uzsākšanas 2002.gada oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs strādā saskaņā ar likumu un tajā noteiktās kompetences ietvaros, uzsver biroja priekšnieks A.Loskutovs.

A.Loskutovs kategoriski noraida vairāku amatpersonu publiski paustos nepamatotos pieņēmumus par klasificētas informācijas prettiesisku izpaušanu no KNAB puses.

KNAB tiek veikta stingra iekšējā kontrole un birojs ir gatavs tam, ka visas tās veiktās operatīvās darbības var pārbaudīt citas atbildīgās institūcijas.

KNAB pieļauj iespēju, ka vairāki nepamatotie publiskie pieņēmumi par telefonsarunu noklausīšanos, kā arī citām pretēji likuma prasībām veiktajām operatīvajām darbībām ir kampaņa, kas vērsta pret KNAB, lai mazinātu uzticību pretkorupcijas iestādei un tiesiskas valsts pamatiem Latvijā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izpelnījies sabiedrības uzticību ar to, ka savas pastāvēšanas laikā atklājis daudzus ar korupciju saistītus gadījumus. Līdz 2005.gada 30.septembrim KNAB ierosinājis jau 82 krimināllietas, galvenokārt, par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Prokuratūras iestādēm nosūtītas 58 krimināllietas kriminālvajāšanas uzsākšanai kopumā pret 94 personām. Vairāk nekā 25 krimināllietas nodotas izskatīšanai vai tiek izskatītas tiesā. No tām pirmajā instancē izskatītas vismaz 7 lietas - visās pasludināti notiesājoši spriedumi.