Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Ceļu policijas darbinieku

29. Septembris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir nosūtījis Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai 2005.gada 26.oktobrī uzsāktā kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Ceļu policijas pārvaldes inspektoru. Šā gada augustā viņš ir pārtraucis darba attiecības ar Valsts policiju.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret šo personu par Krimināllikuma 219.panta otrajā daļā[1] paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, tas ir par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā par mantu un ienākumiem lielā apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka ceļu policijas inspektors valsts amatpersonas deklarācijā par 2004.gadu nav norādījis ienākumus USD 40 000 apmērā, kas ir tikuši ieskaitīti bankas kontā, ar ko viņš ir rīkojies kā ar sev piederošiem finanšu līdzekļiem.


[1] 219.pants.
(2) Par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja tas izdarīts atkārtoti vai ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.