Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret SM amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

25. Novembris, 2008.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs 2008.gada 22.novembrī nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesa materiālus saistībā ar neatbilstošu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, ierosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Satiksmes ministrijas (SM) amatpersonu un kāda uzņēmuma rīkotājdirektoru.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka 2006.gada decembrī SM atbildīgā amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, veikusi tīšas darbības, ar kurām radījusi būtisku kaitējumu valsts varai.

SM atbildīgā amatpersona sagatavojusi un iesniegusi apstiprināšanai ministrijas vadībai līgumu ar kādu uzņēmumu par it kā vairāku lekciju organizēšanu saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu nozīmīgumu un pieejamību. Par šo pakalpojumu SM apņēmās uzņēmumam veikt samaksu 3 870,40 latu apmērā. Taču izmeklēšanā noskaidrots, ka minētie budžeta līdzekļi nav izmantoti līgumā noteiktajam mērķim, bet SM Ziemassvētku pasākuma organizēšanai.

Lai gan līguma priekšmets netika īstenots, uzņēmuma rīkotājdirektors sagatavoja un iesniedza SM patiesībai neatbilstošu darba nodošanas – pieņemšanas aktu, kas piešķir uzņēmumam tiesības saņemt no ministrijas naudas līdzekļus 3 870,40 latu apmērā. Savukārt SM atbildīgā amatpersona vizēja uzņēmuma iesniegto nodošanas – pieņemšanas aktu un, zinot, ka tā saturs neatbilst faktiski sniegtajam pakalpojumam, iesniedza to ministrijas grāmatvedībā attiecīgo maksājumu dokumentu sagatavošanai un naudas pārskaitīšanai. Izmeklēšanas laikā veiktās ekspertīzes rezultāti liecina, ka iestādes vadītāja paraksti uz līguma un darba nodošanas – pieņemšanas akta ir viltoti.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības SM amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu, kā arī uzņēmuma rīkotājdirektoru par dokumentu viltošanu.