Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ar IeVP rīko pretkorupcijas semināru Rīgas Centrālcietumā

3. Decembris, 2013.

Šā gada 4.decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Ieslodzījumu vietu pārvaldi (IeVP) rīko semināru valsts amatpersonām „Korupcijas sekas: soda neizbēgamība un brīvības vērtība” ar mērķi veicināt diskusiju par pretkorupcijas pasākumu lomu noziegumu novēršanā.

Pasākumā piedalīsies 30 valsts institūciju darbinieki, kuriem pirms semināra būs iespēja arī piedalīties Rīgas Centrālcietuma un Mācību centra apskatē. Dalībniekus uzrunās IeVP priekšniece Ilona Spure un KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks. Semināru vadīs KNAB izmeklētājs Dr.iur. Jānis Baumanis un Latvijas Universitātes asociētā profesore Dr.psych. Ieva Bite. Seminārā tiks aplūkoti jautājumi par korupcijas novēršanu Latvijā, ierobežojumiem un aizliegumiem valsts amatpersonām un atbildību par pārkāpumiem. Tiks meklētas arī atbildes uz jautājumiem, kāpēc cilvēks ir gatavs rīkoties prettiesiski un kāda ir brīvības vērtība.

Veicot izglītojošo darbu, KNAB regulāri aicina institūcijas un amatpersonas domāt par korupcijas risku apzināšanu un novēršanu, piedalīties aktuālu tēmu apspriešanā un apmācībās, kā arī iesaistīties tādas publiskās pārvaldes veidošanā, kurā korupcijai nav vietas.

Seminārs norisināsies Rīgas Centrālcietuma Aktu zālē, Mazā Matīsa ielā 3, no pulksten 9.00 līdz 12.00. Informējam, ka plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti piedalīties seminārā no pulksten 10.00 un ir nepieciešama obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 3.decembra pulksten 16.30. rakstot uz epastu: Inta.Nolle@knab.gov.lv vai zvanot 67356165 (signāls) 239. Semināra dalībniekiem (valsts amatpersonām) pieteikšanās ir noslēgusies, tomēr, ņemot vērā plašo interesi (aptuveni 90 pieteikumu), KNAB sadarbībā ar IeVP plāno līdzīgu pasākumu organizēt arī 2014.gada sākumā.