Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām saistībā ar kukuļošanu vairākos publiskajos iepirkumos

7. Februāris, 2013.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesa materiālus pret septiņām personām par iespējamo amatpersonu kukuļošanu vairāku gadu garumā saistībā ar apjomīgiem publiskiem iepirkumiem.

Turpinot 2010.gadā uzsākto pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamo amatpersonu kukuļošanu no 2002.gada līdz 2006.gadam par autobusu „Mercedes-Benz” iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām, tika iegūts pietiekams pierādījumu kopums, lai procesa virzītājs uzskatītu, ka vairāku gadu garumā kopumā četru ārvalstu uzņēmumu interesēs no to pārstāvjiem ir pieprasīti un izspiesti kukuļi saistībā ar transportlīdzekļu piegādi sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai Rīgā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka noziedzīgu nodarījumu rezultātā no 2002.gada līdz 2007.gadam nodošanai amatpersonām kukuļos ir saņemti vairāk nekā 5,26 miljoni eiro.

Turklāt izmeklēšanā papildus konstatēts, ka no 2000.gada līdz 2010.gadam saistībā ar kādas valsts institūcijas veikto publisko iepirkumu nodoti kukuļi ārvalstu uzņēmuma interesēs dažādās ārvalstu valūtās par kopējo summu 1 miljons latu.

Kriminālprocesā izmeklējamās darbības ir kvalificētas kā kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana lielā apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros izmeklēšanas darbības tika veiktas arī ārvalstīs, procesa virzītājam un viņa pilvarotajām personām piedaloties procesuālo darbību veikšanā. Pirmstiesas kriminālprocesa izmeklēšanas laikā ir nosūtīti 25 tiesiskās palīdzības lūgumi uz 13 ārvalstīm. Saistībā ar KNAB atklātajiem noziedzīgajiem nodarījumiem tika uzsākti kriminālprocesi vairākās ārvalstīs.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.